Dziecko bezpieczne na basenie

Woda jest dla dzieci niemal naturalnym środowiskiem. Wielu rodziców zabiera niemowlaki na basen na specjalne zajęcia w wodzie z małymi dziećmi. O ile najmniejsze maluchy nie przejawiają zwykle strachu przed wodą, tak nieco starsze dzieci na basenie mogą czuć się niepewnie i nieswojo. Nie ma się czemu dziwić – głębokość wody na basenie wielokrotnie przewyższa wzrost dzieci, a ta myśl może być paraliżująca. Na szczęście w sklepach możemy znaleźć kilka akcesoriów, dzięki którym dziecko będzie czuło się na basenie bezpiecznie.

Dlaczego warto chodzić z dzieckiem na basen?

Pływanie jest bardzo cenną umiejętnością i warto, by dziecko nabyło ją jak najwcześniej. Podobnie jak jazdy na rowerze, pływania się nie zapomina. Inwestycja jest zatem wieloletnia i bardzo ważna dla ogólnego rozwoju dziecka. Pływanie wspiera prawidłowy rozwój kręgosłupa i całego ciała.

Zakupy przed pierwszą wizytą na basenie

Bezpieczeństwo dziecka na basenie jest bardzo ważne. Co warto kupić, by dziecko na basenie czuło się jak ryba w wodzie? Absolutną koniecznością jest deska do pływania. To niewielki wydatek, który znacząco poprawi komfort dziecka. Wystarczy, że będzie trzymało się deski rękami i we właściwy sposób poruszało nogami. Na podobnej zasadzie działa asekuracyjna bojka polietylenowa. To podstawa do dalszej nauki i uniwersalna zabawka do wody. Możemy kupić również popularne rękawki lub pas wypornościowy.